Nezařazené

Trpíte zánětem šlach?

Trpíte zánětem šlach?

Záněty šlach jsou nejčastějším postižením měkkých tkání v důsledku přetížení a nedostatečné regenerace. Svalová šlacha má tu nevýhodu, že v místě úponu ke kosti není tak silně prokrvena a proto je tato oblast nejčastějším místem výskytu zánětu. Úpon svalu je velmi namáhán, především při dlouhodobě opakovaných pohybech dochází k nedostatečnímu prokrvení svalu a tedy i šlachy, což má na následek hromadění katabolitů, které svalovou prací vznikají. Pokud nejsou tyto škodliviny rychle krví odplaveny pryč, postupem času se z nich stane zánět, který je důvodem bolesti. Nejčastějšími oblastmi trpícími záněty šlach jsou:

  • Achillova šlacha
  • Tenisový a golfový loket
  • ohybače prstů a zápěstí
  • Skokanské koleno
  • Patní ostruha – plantární fasciitida

StorzMedical - Duolith ultraHlavice radial a fokus

Moderní a efektivní léčba pomocí rázové vlny

  • Komplexní vyšetření a správná volba terapie je základ rychlé a efektivní léčby
  • Pomocí rázové vlny dojde k rychlejší aktivaci metabolismu ve svalech a ty se tak mohou regenerovat hned několikrát rychleji, než je tomu přirozeně. Úleva od bolesti je tak velmi rychlá a dlouhodobá.
  • Fokusovaná rázová vlna je nejmodernější  a velice efektivní metoda léčby zánětů šlach

Ceník

Fokusovaná rázová vlna

počet terapií cena za 1 terapii
1 1.490 Kč

Navštivte naše moderní centrum fyzioterapie

Fyzioterra je nově otevřené moderní centrum fyzioterapie v Praze 9. Navštívit nás můžete na adrese Českobrodská 74, Praha 9 – Dolní Počernice.

MÁM DOTAZ > CHCI SE OBJEDNAT >

Jak vypadá léčba tenisového loktu pomocí rázové vlny?

Využití účinků rázové vlny na tyto potíže je velmi efektivní a urychlující léčbu minimálně o polovinu. Aplikace fokusované rázové vlny zajistí rychlý přívod krve do postiženého místa. Krev nejen přivede kyslík, živiny, vitamíny a ostatní látky, ale zároveň odplaví škodliviny a zánětlivé katabolity, které se v místě drží a způsobují bolest. Zároveň dojde k nastartování metabolismu, látkové výměny a hojení se tak urychlí 3x-4x než by tomu bylo pouhou konzervativní léčbou.

Následující aplikace radiální rázové vlny ovlivní výše zmíněné svaly oblasti krku, ramen, hrudní páteře, které mají funkční vztah k loktu a zamezí tak přenášení bolesti. Pro hloubkovou relaxaci je velice příjemnou procedurou aplikace V-actoru, které svaly namasíruje a ony se tak mohou ještě více uvolnit a dovolit krvi a lymfě odvádět škodliviny pryč z těla.

Vyšetření loketního kloubu   Aplikace fokusované rázové vlny - Tenisový loket   Aplikace radiální rázové vlny - Tenisový loket

Terapii rázovou vlnou je vhodné opakovat 1x za týden, celkově se aplikuje 3x-4x. Při akutních potížích lze dobu aplikace zkrátit na 5 dní. Radiální rázová vlna je vhodná i jako doplňková metoda v období mezi terapiemi a můžeme ji použít 1x za 3-4dny.

Taping při přetížení extensorů zápěstí - tenisový loket

Pro dlouhodobý efekt je možné na postižené svaly nalepit Kinesiotape. Terapeutická páska odlehčí vrchní vstvu kůže a podkoží od spodnějších obalů svalu a krev s lymfatickou tekutinou budou mít opět větší prostor pro odplavení škodlivin.

Více o problematice zánětů šlach čtěte: