Nezařazené

Trpíte bolestí Achillovy šlachy?

Trpíte bolestí Achillovy šlachy?

Achillova šlacha bývá postižena peritendinitidou, což je zánětlivé onemocnění obalů šlachy nebo tendinózou, kterou způsobuje chronické přetížení, kdy dochází ke změně její struktury. Postižení Achillovy šlachy je typické pro sportovce.  Svalová šlacha má tu nevýhodu, že v místě úponu ke kosti není tak silně prokrvena a proto je tato oblast nejčastějším místem výskytu zánětu. Úpon svalu je velmi namáhán, především při dlouhodobě opakovaných pohybech dochází k nedostatečnímu prokrvení svalu a tedy i šlachy, což má na následek hromadění katabolitů, které svalovou prací vznikají. Pokud nejsou tyto škodliviny rychle krví odplaveny pryč, postupem času se z nich stane zánět, který je důvodem bolesti.
Hlavice radial a fokus   StorzMedical - Duolith ultra

Moderní a efektivní léčba pomocí rázové vlny

  • Komplexní vyšetření a správná volba terapie je základ rychlé a efektivní léčby
  • Pomocí rázové vlny dojde k rychlejší aktivaci metabolismu ve svalech a ty se tak mohou regenerovat hned několikrát rychleji, než je tomu přirozeně. Úleva od bolesti je tak velmi rychlá a dlouhodobá.
  • Fokusovaná rázová vlna je nejmodernější  a velice efektivní metoda léčby zánětů šlach

Ceník

Fokusovaná rázová vlna

počet terapií cena za 1 terapii
1 1.490 Kč

Navštivte naše moderní centrum fyzioterapie

Fyzioterra je nově otevřené moderní centrum fyzioterapie v Praze 9. Navštívit nás můžete na adrese Českobrodská 74, Praha 9 – Dolní Počernice.

MÁM DOTAZ > CHCI SE OBJEDNAT >

Jak vypadá léčba Achillovy šlachy pomocí rázové vlny?

Využití účinků rázové vlny na tyto potíže je velmi efektivní a urychlující léčbu minimálně o polovinu. Aplikace fokusované rázové vlny zajistí rychlý přívod krve do postiženého místa. Krev nejen přivede kyslík, živiny, vitamíny a ostatní látky, ale zároveň odplaví škodliviny a zánětlivé katabolity, které se v místě drží a způsobují zánět a tedy bolest. Zároveň dojde k nastartování metabolismu, látkové výměny a hojení se tak urychlí 3x-4x než by tomu bylo pouhou konzervativní léčbou. Následující aplikace radiální rázové vlny ovlivní veškeré svaly plosky nohy, svaly lýtkové a ty, které mají funkční vztah k této lokalitě a zamezí tak přenosu bolesti. Pro hloubkovou relaxaci je velice příjemnou procedurou aplikace V-actoru, který svaly intenzivně a hloubkově masíruje a ony se tak mohou ještě více uvolnit a dovolit krvi a lymfě odvádět škodliviny pryč z těla.

Aplikace fokusované rázové vlny - bolest Achillovy šlachy   Aplikace radiální rázové vlny - bolest Achillovy šlachy    Hlavice radial a fokus

Terapie rázovou vlnou je vhodné opakovat 1x za týden, celkově se aplikuje 3x-4x. Při akutních potížích lze dobu aplikace zkrátit na 5 dní. Radiální rázová vlna je vhodná i jako doplňková metoda v období mezi terapiemi a můžeme ji použít 1x za 3-4dny.

_DSC0155   _DSC0160

Pro dlouhodobý efekt je možné na postižené svaly aplikovat Kinesiotape. Terapeutická páska odlehčí vrchní vstvu kůže a podkoží a krev s lymfatickou tekutinou budou mít opět větší prostor pro odplavení škodlivin. Kinesiotape neomezí nohu v pohybu a Vy tak budete mít větši pocit jistoty při chůzi. Páska vydrží nalepená několik dní, je možné se s ní sprchovat a volně pohybovat.

Více o problematice zánětů šlach čtěte: