Nezařazené

Trápí Vás tenisový loket?

Trápí Vás tenisový loket?

Cítíte pnutí, když zvedáte zápěstí? Je ruka slabá? Bolí Vás vnější loket, když se ho dotknete? Pravděpodobně trpíte tzv tenisovým loktem. Fyzioterra Vám pomůže se zbavit bolesti jednou provždy rychlou a efektivní léčbou.

Tenisový loket neboli radiální epikondylitida humeru, je označení pro úponovou bolest v oblasti vnějšího loktu. Bolest způsobuje přetížení svalů, které zvedají zápěstí směrem nahoru. Nejčastěji dochází k tomuto přetížení v důsledku dlouhodobé jednostranné činnosti, která ruku namáhá.

Hlavice radial a fokus

Moderní a efektivní léčba ve Fyzioterra

  • Komplexní vyšetření a správná volba terapie je základ rychlé a efektivní léčby
  • Fokusovaná rázová vlna zajistí rychlou a účinnou léčbu bolestí a urychlí regeneraci hned několkrát rychleji, než by tomu bylo bez její pomoci.
  • Pomocí rázové vlny dojde k rychlejší aktivaci metabolismu ve svalech a šlachách. Úleva od bolesti je tak velmi rychlá a dlouhodobá.

Ceník

Fokusovaná rázová vlna

počet terapií cena za 1 terapii
1 1.490 Kč

Navštivte naše moderní centrum fyzioterapie

Fyzioterra je nově otevřené moderní centrum fyzioterapie v Praze 9. Navštívit nás můžete na adrese Českobrodská 74, Praha 9 – Dolní Počernice.

MÁM DOTAZ > CHCI SE OBJEDNAT >

Jak vypadá léčba tenisového loktu pomocí rázové vlny?

Využití účinků rázové vlny na tyto potíže je velmi efektivní a urychlující léčbu minimálně o polovinu. Aplikace fokusované rázové vlny zajistí rychlý přívod krve do postiženého místa. Krev nejen přivede kyslík, živiny, vitamíny a ostatní látky, ale zároveň odplaví škodliviny a zánětlivé katabolity, které se v místě drží a způsobují bolest. Zároveň dojde k nastartování metabolismu, látkové výměny a hojení se tak urychlí 3x-4x než by tomu bylo pouhou konzervativní léčbou.

Následující aplikace radiální rázové vlny ovlivní výše zmíněné svaly oblasti krku, ramen, hrudní páteře, které mají funkční vztah k loktu a zamezí tak přenášení bolesti. Pro hloubkovou relaxaci je velice příjemnou procedurou aplikace V-actoru, které svaly namasíruje a ony se tak mohou ještě více uvolnit a dovolit krvi a lymfě odvádět škodliviny pryč z těla.

Vyšetření loketního kloubu   Aplikace fokusované rázové vlny - Tenisový loket   Aplikace radiální rázové vlny - Tenisový loket

Terapii rázovou vlnou je vhodné opakovat 1x za týden, celkově se aplikuje 3x-4x. Při akutních potížích lze dobu aplikace zkrátit na 5 dní. Radiální rázová vlna je vhodná i jako doplňková metoda v období mezi terapiemi a můžeme ji použít 1x za 3-4dny.

Taping při přetížení extensorů zápěstí - tenisový loket

Pro dlouhodobý efekt je možné na postižené svaly nalepit Kinesiotape. Terapeutická páska odlehčí vrchní vstvu kůže a podkoží od spodnějších obalů svalu a krev s lymfatickou tekutinou budou mít opět větší prostor pro odplavení škodlivin.

Více o problematice tenisového loktu čtěte ZDE.