Nezařazené

Trápí Vás bolest ramen?

Trápí Vás bolest ramen?

Trpíte bolestí ramenních kloubů? Bolí Vás ramena skoro při každém pohybu? Nemůžete se obléknout ani učesat bez bolesti? Fyzioterra Vám nabízí rychlou a účinnou léčbu bolestí ramenních kloubů.

Bolest ramen bývá nejčastěji způsobena přetížením. Důvodem může být přemíra sportovní zátěže, nevhodný dlouhodobý opakovaný pohyb, nedostatek regenerace, ale i úraz nebo degenerativní onemocnění a to nejčastěji artrózou ramenního kloubu.

Moderní a efektivní léčba ve Fyzioterra

Hlavice radial a fokus

  • Komplexní vyšetření a správná volba terapie je základ rychlé a efektivní léčby
  • Individuální fyzioterapie zajistí úlevu od akutních bolestí a následné aktivní cvičení pomůže tomu, že nebude docházet k jejich návratu. 
  • Pomocí rázové vlny dojde k rychlejší aktivaci metabolismu ve svalech a ty se tak mohou regenerovat hned několikrát rychleji, než je tomu přirozeně. Úleva od bolesti je tak velmi rychlá a dlouhodobá.
  • Pokud je kloub již částečně poničen degenerativní artrózou nebo trpíte-li tzv Impingement syndromem, je vhodnou terapií aplikace fokusované rázové vlny, která dokáže proniknout hluboko do kloubu a tam cíleně a efektivně důsledky poškození léčit.
  • Pro maximální efekt terapie je ideální je kombinace individuální fyzioterapie a rázové vlny

Ceník

Kombinace individuální fyzioterapie a rázové vlny

počet terapií cena za 1 terapii cena za balíček celkem ušetříte
1 1.350 Kč
4 1.300 Kč 5.200 Kč 200 Kč
6 1.250 Kč 7.500 Kč 600 Kč
10 1.200 Kč 12.000 Kč 1.500 Kč

Fokusovaná rázová vlna

počet terapií cena za 1 terapii
1 1.490 Kč

Navštivte naše moderní centrum fyzioterapie

Fyzioterra je nově otevřené moderní centrum fyzioterapie v Praze 9. Navštívit nás můžete na adrese Českobrodská 74, Praha 9 – Dolní Počernice.

MÁM DOTAZ > CHCI SE OBJEDNAT >

Jak vypadá léčba bolestí ramene pomocí rázové vlny?

V akutním stádiu dochází k omezení cikrulace krve a lymfy, což způsobuje útlum látkové výměny, v místě se hromadí metabolity, kyseliny a postupem času může dojít až ke vzniku zánětlivého procesu.

Fokusovaná rázová vlna má tu vlastnost, že dokáže přímo zacílit zánětlivé centrum a efektivně a rychle zánětlivé látky odstranit. Ohnisko účinku je fokusováno do jednoho bodu, proto je efekt velmi rychlý a přesný. Aplikací fokusované rázové vlny dojde v místě aplikace k výrazné hyperemii (přítoku krve), nastartování metabolismu, přívalu živin, odplavení škodlivin a velmi rychlé regeneraci tkáně.

Jelikož je vždy třeba ovlivnit i všechny ostatní měkké tkáně, které mají funkční vztah k dané oblasti, použijeme radiální rázovou vlnu.  Oproti fokusované rázové vlně má radiální hlavní účinek hned na místě aplikace a paprsek se pak dále šíří do stran až vymizí. Proto je výhodnější tento druh rázové vlny použít spíše na větší plochy, celé svaly či svalové skupiny. Opět v místě dochází k výraznému prokrvení, rychlé látkové výměně a svaly se velmi rychle uvolní a zregenerují. Pro umocnění fáze regenerace, použijeme V-actor, který hloubkovou vibrační masáží svaly, kůži i podkoží ještě více uvolní.

  Fokus rameno   Aplikace radiální rázové vlny na oblast ramene   Taping pro stabilizaci ramenního kloubu

Aby terapie byla kompletní, použijeme na závěr pružnou pásku Kinesiotape. Nalepením kinesiotapu dochází k odlehčení vrstev měkkých tkání od sebe a krev a lymfa mají větší prostor pro přísun potřebného kyslíku a živin a odplavení nepotřebných a škodlivých látek. Tapovací páska vydrží na těle i 5 dní, což jí dává možnost prodloužit efekt terapie. Je oporou nejen pro správnou funkci svalů, ale i při pohybu pomáhá stabilizovat celý pletenec.

Více o problematice impingement syndromu čtěte ZDE.

Více o problematice artrózy ramenního kloubu čtěte ZDE.

Více o problematice zmrzlého ramene čtěte ZDE.

Více o nestabilitě ramenního kloubu čtěte ZDE.