Nezařazené

Trápí Vás bolest kolen?

Trápí Vás bolest kolen?

Trpíte bolestí kolen a nic nepomáhá? Omezuje Vás tato bolest v běžném životě? Nemůžete pořídně chodit, sedět nebo spát? Fyzioterra nabízí rychlou a efektivní léčbu!

Příčin bolestí kolen může být mnoho. Ve většině případů se jedná o funkční přetížení, které se projeví bolestí prívě v těchto velmi namáhaných kloubech. K přetížení dodochází po dlouhodobé zátěži, nevhodné sportovní aktivitě, nevhodné obuvi, ale do oblasti kolen se přenášejí bolesti i ze zdánlivě vzdálených oblastí našeho těla.

Hlavice radial a fokus   Mobilizace čéšky

Moderní a efektivní léčba ve Fyzioterra

  • Komplexní vyšetření a správná volba terapie je základ rychlé a efektivní léčby
  • Individuální fyzioterapie zajistí akutní úlevu od bolestí a následné aktivní cvičení pomůže tomu, že nebude docházet k jejich návratu
  • Pomocí rázové vlny dojde k rychlejší aktivaci metabolismu ve svalech a ostatních strukturách a ty se tak mohou regenerovat hned několikrát rychleji, než je tomu přirozeně. Úleva od bolesti je tak velmi rychlá a dlouhodobá.
  • Pro maximální efekt terapie je ideální je kombinace individuální fyzioterapie a rázové vlny
  • Vzhledem k hloubce kolenních struktur je vhodné aplikovat fokusovanou rázovou vlnu přímo do postiženého kolene. Jeho léčba tak bude rychlejší a efekt terapie se ještě znásobí.

Ceník

Kombinace individuální fyzioterapie a rázové vlny

počet terapií cena za 1 terapii cena za balíček celkem ušetříte
1 1.350 Kč
4 1.300 Kč 5.200 Kč 200 Kč
6 1.250 Kč 7.500 Kč 600 Kč
10 1.200 Kč 12.000 Kč 1.500 Kč

Fokusovaná rázová vlna

počet terapií cena za 1 terapii
1 1.490 Kč

Navštivte naše moderní centrum fyzioterapie

Fyzioterra je nově otevřené moderní centrum fyzioterapie v Praze 9. Navštívit nás můžete na adrese Českobrodská 74, Praha 9 – Dolní Počernice.

MÁM DOTAZ > CHCI SE OBJEDNAT >

Jak probíhá léčba bolesti kolen pomocí rázové vlny?

Využití účinků rázové vlny na tyto potíže je velmi efektivní a urychlující léčbu minimálně o polovinu. Aplikace fokusované rázové vlny zajistí rychlý přívod krve do postiženého místa. Krev nejen přivede kyslík, živiny, vitamíny a ostatní důležité látky, ale zároveň odplaví škodliviny a zánětlivé katabolity, které se v místě drží a způsobují zánět a bolest. Zároveň dojde k nastartování metabolismu, látkové výměny a hojení se tak urychlí 3x-4x než by tomu bylo pouhou konzervativní léčbou. Následující aplikace radiální rázové vlny ovlivní výše zmíněné svaly kolene, které mají funkční vztah k této oblasti a zamezí tak přenášení bolesti. Pro hloubkovou relaxaci je velice příjemnou procedurou aplikace V-actoru, které svaly intenzivně namasíruje a ony se tak mohou ještě více uvolnit a dovolit krvi a lymfě odvádět škodliviny pryč z těla.

Mobilizace čéšky   Aplikace fokusované rázové vlny na kolenní kloub   Taping odlehčení a stabilizace čéšky   Taping stabilizace čéšky a vnitřního kolenního vazu

Terapie rázovou vlnou je vhodné opakovat 1x za týden, celkově pak 3x-4x. Při akutních potížích lze dobu aplikace zkrátit na 1x za 5 dní. Radiální rázová vlna je vhodná i jako doplňková metoda v období mezi terapiemi a můžeme ji použít 1x za 3-4dny.

Pro dlouhodobý efekt je možné na postižené svaly aplikovat Kinesiotape. Terapeutická páska odlehčí vrchní vstvu kůže a podkoží od obalu vazu a krev s lymfatickou tekutinou budou mít opět větší prostor pro odplavení škodlivin. Kinesiotape neomezí koleno v pohybu, naopak bude kloub a patellární vaz fixovat a Vy tak budete mít větši pocit jistoty při chůzi. Páska vydrží nalepená několik dní, je možné se s ní sprchovat a volně pohybovat.