Záda

Bolest zad je jednou z nejvíce rozšířených civilizačních onemocnění a může se objevit v jakémkoliv věku. Patří mezi časté zdravotní komplikace, se kterými se během života setká téměř každý – dospělí, senioři, a nevyhýbá se ani dětem. Do Fyzioterry velmi často chodí lidé řešit právě tento problém.

Co je hlavní příčinou?

Bolest může způsobit nejen sedavé zaměstnání nebo úraz, ale i nedostatek pohybu a fyzické aktivity, časté přetěžování, špatné držení těla, nadváha či stres.

Sedavé zaměstnání, nedostatek pohybu: nejčastěji pomůže správné a pravidelné cvičení. Během 5 lekcí Vás naučíme cvičit doma tak, abyste nenamáhali svá záda ještě více. K tomu si můžete dopřát relaxační uvolňující masáž, či můžeme ztuhlým svalům efektivně pomoci rázovou vlnou.

Přetížení, namáhavá fyzická aktivita: zde pomůže nejčastěji uvolnění – individuální fyzioterapie, masáže, rázová vlna

Špatné držení těla: zdá se to jako jednoduché, ale není! 🙂 Naučíme Vás během jedné 60 minutové lekce správně stát i sedět tak, aby Vás záda dále nebolela

Nadváha: zde můžeme pomoci lymfodrenáž, kdy dojde k uvolnění lymfatických cest a k odplavení přebytečné lymfy z Vašeho těla – předchází otokům

Jaké jsou základní druhy bolesti?

Můžeme je rozdělit na akutní a chronické. Akutní trvá několik dní a soustředí se většinou do jednoho místa. Bývá způsobena přetížením svalů či úrazem. Chronická je dlouhodobá a způsobuje ji nejčastěji přetížení svalů, špatný stereotyp zátěže při práci, sportu a navazují na ni bolesti i ve vzdálenějších částech těla.

Umíme řešit oba druhy potíží. Na akutní nejvíce pomáhá cílené uvolnění, okamžité řešení zánětu z přetížení pomocí fokusované či radiální rázové vlny, na chronickou bolest nejlépe funguje správné cvičení spolu s masážemi.

Nepodceňujte tyto potíže Vy ani vaši nejbližší a vyhledejte odbornou pomoc.

Bolest zad může být projevem i důsledkem onemocnění, které je třeba odhalit včas. Ve Fyzioteře dokážeme vyřešit širokou škálu Vašich problémů, všech věkových skupin. Rychle, efektivně a bezbolestně.

Nedejte bolesti šanci a zbavte se jí jednou provždy. Život bez bolesti a aktivní život Vám bude tou největší odměnou.