Vrásky, jizvy, celulitida

Víte, jaký je největší orgán lidského těla? Přemýšlíte? Je to kůže. Chrání naše tělo před vnějšími vlivy, má funkci tepelného regulátoru, přijímá a vylučuje látky a je orgánem smyslového vnímání.

Dnešní doba nastavuje zvláštní zrcadlo, ukazuje dokonalé krásky, vyhlazené obličeje bez vrásek, dokonalá těla bez strií, jizev, celulity. Tlak okolí na perfektní vzhled je velký. Estetické nedostatky řeší především ženy.

My v centru Fyzioterra řešíme estetickou dermatologii rázovou vlnou. Je to moderní přístup k regulaci vrásek, celulity, strií a jizev.

Před aplikací

Po pravidelné aplikaci

Jdeme s kůží na trh

Kůže je největší lidský orgán, zabírá plochu 1,5 až 2 m2 a jeho váha je 7 až 10 kg. Kůže má mnoho funkcí a skládá se ze tří vrstev. Jsou to pokožka (epidermis), škára (dermis) a podkoží (subcutis).

Vrchní pokožka se skládá z několika vrstev buněk a obnovuje se každých 28 dní. Tvoří se zde buňky imunitního systému a mechanoreceptory, to jsou receptory, které zaznamenávají dotyk, tlak, bolest nebo napětí.

Podpůrnou složkou pokožky je škára, ta zajišťuje pevnost a pružnost kůže. A v podkoží jsou potní a mazové žlázy, síť krevních a lymfatických cév a nervových zakončení.

Nedělejte si vrásky s vráskami

Vrásky jsou přirozené. Vznikají důsledkem stárnutí kůže, protože se zpomaluje tvorba buněk. Ve škáře se tvoří méně kolagenu, který kůži napíná a kůže se méně prokrvuje.

Máme vrásky statické, které vznikají právě přirozeným stárnutím, a vrásky dynamické. Ty jsou způsobeny aktivitou mimických svalů. Většinou nás začínají trápit po 35. roku života.

Příčinou brzkého tvoření vrásek může být nedostatečná hydratace kůže, nebo nezdravý životní styl. K povadlé kůži napomáhá kouření, velká míra alkoholu, stres a nedostatečný spánek.

Na trhu je velké množství více, či méně zázračných přípravků a přístrojů na zmírnění projevů stárnutí kůže. Velký boom zažívá estetická chirurgie.

Málokdo ale ví, že korekce a vyhlazení vrásek je možné i rázovou vlnou. Rázová vlna totiž proniká hluboko do pokožky, kde aktivuje buňky, které tvoří kolagen. Ten kolagen co napíná kůži a tak pokožku prokrví. Neslibujeme zázraky, stárnutí zastavit neumíme, ale výsledky jsou viditelné hned po první aplikaci. Aby byl výsledek dlouhodobý, je nutné aplikovat rázovou vlnu minimálně 10 až 12 krát.

Celulita – pomerančová kůže

Nenechte se zmást, není to chyba, obecně se říká celulitida, ale to je špatné označení. Mluvíme o tzv. pomerančové kůži.

Jedná se především o dědičný estetický problém, který řeší především ženy, ale ani mužům se nevyhýbá. Velké tukové buňky se v podkoží nerovnoměrně ukládají, tlačí na vrstvy kůže a tím vzniká tato nehezká pomerančová kůže.

Příčinou může být dědičnost, špatný životní styl, nedostatečný pitný režim nebo málo pohybu.

Zmírnění celulity je možné aplikací rázové vlny. Ta rozruší ložiska tuku a aktivuje enzymy, které tuky štěpí a přebytečný tuk se z buňky odplaví. Zároveň dochází ke stimulaci kolagenu, ten který kůži vyrovná a omladí. Současně se v ošetřovaných místech zvětší průtok lymfy a krve.

Nic není zadarmo, a pouze aplikace rázové vlny nic nezachrání. Je nutné překopat životní styl, více se hýbat, pít, prostě zdravě žít. Naše klientky udávají, že zlepšení pomerančové kůže je vidět už po 4. aplikaci. Aby byl výsledek dlouhodobý, doporučujeme 10 až 15 sezení.

Strie – popraskaná kůže

Strie jsou drobné jizvy na kůži. Vznikají při rychlém nabírání hmotnosti, v těhotenství, někdy jsou důsledkem hormonálních změn. Je to přirozená reakce organismu, kůže nevydrží nápor a přizpůsobuje se nové situaci.

Dochází k tomu, že popraskají elastická vlákna v podkoží a vytvoří se stříbrné, někdy růžové jizvičky. U žen většinou v oblasti ňader, boků, na nohou, v těhotenství na břiše.

Předejít striím je možné samozřejmě zdravým životním stylem a nepřibíráním na váze. V těhotenství se doporučuje zvýšená hydratace kůže, která může zmírnit popraskání nebo pravidelně kůži mazat a pečovat o ní, již v ranných fázích těhotenství.

Rázová vlna je vhodná také na korekci jizev a strií. Neinvazivní ošetření rázovou vlnou nastartuje tvorbu kolagenu a elastinu a jizvičky zacelí.

Skvělým doplňkem léčby estetických nedokonalostí je i manuální lymfodrenáž. Tato technika ovlivňuje lymfatický systém a pomáhá k rychlému odplavení odpadních látek z těla, urychluje regeneraci a hojení tkání.

Rezervujte si termín v našem centru Fyzioterra

Řešíte estetické problémy, hledáte neinvazivní metody? Nabízíme bezbolestné, rychlé a efektivní řešení při korekci vrásek, strií, celulity a jizev.