Stres, únava

Chcete opět získat kontakt se svým tělem? Potřebujete se zbavit stresu, napětí a svalového pancíře? Že nevíte co je svalový pancíř? Je to svalové napětí, energetický blok, který drží vaše tělo v neustálém neklidu, jakoby křeči. Je způsoben stresem, nebo traumatizujícími událostmi. Odblokujte své tělo a emoce biodynamickými masážemi v centru Fyzioterra.

Bioenergetika

Rakouský psychoanalytik Wilhelm Reich, a později jeho žák americký lékař a psychoterapeut Alexander Lowen, vytvořili teorii bioenergetiky. Podle těchto psychoanalytiků každý člověk disponuje životní energií, kterou si ovšem může zablokovat a vznikne tzv. svalový pancíř. Blok, který vyvolává úzkost a strach, a tím pádem křečovitost a chronické napětí v celém těle.

Lowen vytvořil tezi, že způsob jakým se člověk pohybuje a jak drží své tělo, vypovídá o jeho charakteru.

A co je tedy ten svalový pancíř? Tělo se brání psychickému a fyzickému zraňování z okolí. Pokud toto zraňování trvá dlouhodobě, vytváří si tělo krunýř, který jej má chránit před vnějšími vlivy. Ale pancíř tělo vlastně zároveň jakoby svírá a omezuje i pozitivní emoce a schopnost radosti ze života.

Chronické napětí se pak objevuje ve svalstvu brady, krku, ramen, zad, břicha i v oblasti pánve. Důsledkem je i mělké a špatné dýchání. Prostě začarovaný kruh.

Biodynamické masáže

Cestou z kruhu mohou být bioenergetická cvičení nebo biodynamické masáže. Právě biodynamická masáž uvolní psychické a energetické bloky a zmírní stres. Jemné masáže, které vyvinula norská psycholožka a fyzioterapeutka Gerda Boyesen, navodí tělesnou a psychickou pohodu.

Cílem biodynamických masáží je odstranění chronického napětí a znovunastolení volného proudění energie v těle.

Biodynamické masáže se provádějí s olejem nebo nasucho přes volné oblečení. My v centru Fyzioterra nabízíme tyto biodynamické masáže:

  • orgonomická masáž,
  • biorelease masáž zad a šíje a stabilizace,
  • biorelease masáž břicha,
  • sedativní masáž,
  • exit masáž,
  • masáž hlavy a obličeje,
  • brazilská masáž prstů u nohou,
  • biorelease masáž hrudníku,
  • masáž klidným tlakem.

Masáže trvají minimálně hodinu a zahrnují 15 minut tzv. zažívání, což je relaxace po masáži, kdy dochází k harmonizaci organismu.

Masáže pomáhají při dlouhodobé únavě, podporují emoční stabilitu a uvolňují energii. Síla biodynamických masáží je v jemnosti. Mohou odstranit bolesti hlavy a harmonizovat zažívací ústrojí.

Rezervujte si svůj čas v centru Fyzioterra

Nepodceňujte své tělo, vraťte mu to, co vám dává. Pracujete hodně, trpíte bolestí zad a hlavy, cítíte se jako v sevření?