Nezařazené

Rázová vlna

Co je to rázová vlna?

Rázové vlny jsou vysokoenergetické zvukové vlny, které přirozeně vznikají např. při bouřce či letu letadla. V lékařském světě se terapie rázovými vlnami používá již od roku 1980. Nejprve se rázové vlny používaly k rozbíjení ledvinových kamenů, ale díky dlouhým letům výzkumu a moderní technologii, můžeme dnes s úspěchem používat rázovou vlnu k léčbě bolestí pohybového aparátu. Mezi hlavní účinky rázové vlny patří biostimulaceurychleni procesu hojenízrychlení metabolismuzlepšení krevního oběhu a stimulace tvorby nových cév. Poškozená tkáň tak mnohem rychleji regeneruje a její kompletní zhojení je zkráceno na minimum.

Existují dva druhy rázových vln FOKUSOVANÁ a RADIÁLNÍ
Hlavice radial a fokus   StorzMedical - Duolith ultra

Moderní a efektivní léčba pomocí rázové vlny

  • Komplexní vyšetření a správná volba terapie je základ rychlé a efektivní léčby
  • Pomocí rázové vlny dojde k rychlejší aktivaci metabolismu ve svalech a ty se tak mohou regenerovat hned několikrát rychleji, než je tomu přirozeně. Úleva od bolesti je tak velmi rychlá a dlouhodobá.
  • Fokusovaná rázová vlna je nejmodernější  a velice efektivní metoda léčby 
  • Radiální rázová vlna je rozšířenější typ, avšak

Ceník

Fokusovaná rázová vlna

počet terapií cena za 1 terapii
1 1.490 Kč

Radiální rázová vlna

počet terapií cena za 1 terapii cena za balíček celkem ušetříte
1 650 Kč
4 600 Kč 2.400 Kč 200 Kč
6 550 Kč 3.300 Kč 600 Kč
10 500 Kč 5.000 Kč 1.500 Kč

Navštivte naše moderní centrum fyzioterapie

Fyzioterra je nově otevřené moderní centrum fyzioterapie v Praze 9. Navštívit nás můžete na adrese Českobrodská 74, Praha 9 – Dolní Počernice.

MÁM DOTAZ > CHCI SE OBJEDNAT >

Jak vypadá léčba Achillovy šlachy pomocí rázové vlny?

Využití účinků rázové vlny na tyto potíže je velmi efektivní a urychlující léčbu minimálně o polovinu. Aplikace fokusované rázové vlny zajistí rychlý přívod krve do postiženého místa. Krev nejen přivede kyslík, živiny, vitamíny a ostatní látky, ale zároveň odplaví škodliviny a zánětlivé katabolity, které se v místě drží a způsobují zánět a tedy bolest. Zároveň dojde k nastartování metabolismu, látkové výměny a hojení se tak urychlí 3x-4x než by tomu bylo pouhou konzervativní léčbou. Následující aplikace radiální rázové vlny ovlivní veškeré svaly plosky nohy, svaly lýtkové a ty, které mají funkční vztah k této lokalitě a zamezí tak přenosu bolesti. Pro hloubkovou relaxaci je velice příjemnou procedurou aplikace V-actoru, který svaly intenzivně a hloubkově masíruje a ony se tak mohou ještě více uvolnit a dovolit krvi a lymfě odvádět škodliviny pryč z těla.

Aplikace fokusované rázové vlny - bolest Achillovy šlachy   Aplikace radiální rázové vlny - bolest Achillovy šlachy    Hlavice radial a fokus

Terapie rázovou vlnou je vhodné opakovat 1x za týden, celkově se aplikuje 3x-4x. Při akutních potížích lze dobu aplikace zkrátit na 5 dní. Radiální rázová vlna je vhodná i jako doplňková metoda v období mezi terapiemi a můžeme ji použít 1x za 3-4dny.

_DSC0155   _DSC0160

Pro dlouhodobý efekt je možné na postižené svaly aplikovat Kinesiotape. Terapeutická páska odlehčí vrchní vstvu kůže a podkoží a krev s lymfatickou tekutinou budou mít opět větší prostor pro odplavení škodlivin. Kinesiotape neomezí nohu v pohybu a Vy tak budete mít větši pocit jistoty při chůzi. Páska vydrží nalepená několik dní, je možné se s ní sprchovat a volně pohybovat.

Více o rázové vlně čtěte: