METODY

Radiální rázová vlna – Moderní a efektivní léčba ve Fyzioterra Praha 9

fyzioterapie_main_imageRadiální rázová vlna vzniká na mechanickém principu, kde se v hlavici přístroje pohybuje projektyl, který pneumatickou silou naráží do koncovky, která tuto energii posílá dál do těla. Energetický paprsek má narozdíl od fokusované rázové vlny rozbíhavou tendenci, je tedy účinnější na povrchovějších tkáních. Hloubka průniku závisí na použitém aplikátoru a ve svém maximu dosahuje až 6 cm.

Pro generování radiální rázové vlny používáme přístroj DUOLITH ® SD1 Ultra, jehož součástí je i fokusovaná rázová vlna a V-actor, což je velmi účinná a příjemná metoda hloubkové vibrační masáže, která se používá před nebo po aplikaci rázových vln, pro zklidnění a uvolnění svalového napětí.

Radiální rázová vlna - aplikace na kyčelní kloub   Aplikace radiální rázové vlny - hamstringy   Aplikace radiální rázové vlny - Tenisový loket   Aplikace radiální rázové vlny - bolest Achillovy šlachy

Aplikace radiální rázové vlny ve Fyzioterra Praha

K aplikaci radiální rázové vlny používáme špičkový švýcarský přístroj od společnosti STORZ MEDICAL, DUOLITH ® SD1 Ultra. Ten je navíc vybaven zařízením V-actor, které uvolňuje a zklidňuje svalové napětí po aplikaci rázových vln.

Váháte, zda právě radiální rázová vlna je vhodným řešením Vašich potíží? Objednejte se na konzultaci zdarma k našim specialistům. Vyslechneme, co Vás trápí, vyšetříme Vás a najdeme nejvhodnější terapii, která Vám rychle a dlouhodobě uleví od Vašich potíží.

Aplikace fokusované rázové vlny - bolest Achillovy šlachy   Aplikace radiální rázové vlny - bolest Achillovy šlachy

Cena aplikace radiální rázové vlny

Cena aplikace radiální rázové vlny závisí na počtu terapií. Zpravidla začíná na 500 Kč za terapii. Viz náš ceník. Délka první návštěvy je 45 min. Každá další aplikace trvá 15 min. Komplexní ošeření radiální i fokusovanou rázovou vlnou, V-actor a kinesiotaping Vás vyjde na 1 490 Kč.

Radiální rázová vlna – cena

počet terapií cena pro terapii 1 cena za balíček celkem ušetříte
1 650 Kč
4 600 Kč 2.400 Kč 200 Kč
6 550 Kč 3.300 Kč 600 Kč
10 500 Kč 5.000 Kč 1.500 Kč

Kdy je vhodné použít radiální rázovou vlnu?

Odborné články

Naším úkolem je nejen léčba a zkvalitnění života, zaměřujeme se i o šíření odborných informací. Pro zájemce o vzdělání jsme připravili poutavé, přehledné a snadno srozumitelné články s tématikou zdraví, lidského těla a nejrůznějších poruch nejen pohybového aparátu. Pro bližší informace jsou tu pro Vás ODBORNÉ ČLÁNKY.

Průběh a efekt terapie

Průběh terapie je závislý na stavu obtíží. Před aplikací je samozřejmostí podrobná anamnéza, vyšetření a diagnostika možných příčin potíží. Poté se po dohodě terapeuta s klientem přejde k samotné aplikaci. Podle rozsahu potíží se aplikuje 1000-2500 rázů. V závislosti na klientově snášenlivosti se volí intenzita a frekvence rázů. Celá procedura nezabere více než 5-10 minut. Pro lepší efekt a zklidnění místa aplikace, se radiální rázová vlna kombinuje s V-actorem (hloubkovou vibrační masáží) a do průběhu ošetřovaných svalů se nalepí Kinesiotape, který celý efekt ještě znásobí.

Aplikace radiální rázové vlny není bezpocitová terapie, nicméně klienty je velmi dobře snášena. Pokud by byla citlivost nad rámec snesitelnosti, lze intenzitu snížit. V případě, že klient energii radiální rázové vlny necítí, v tomto místě nejsou žádné potíže a nemá smysl do tohoto místa dále rázovou vlnu aplikovat. Postižená místa vždy reagují na podráždění zvýšenou citlivostí. Proto se nejedná o preventivní léčbu.

U akutních obtíží se doporučují 1-3 terapie denně, či obden. Pokud klienta trápí bolest již delší dobu, doporučuje se aplikovat radiální rázovou vlnu 1-10x každých 3-5 dní. V závislosti na stádiu potíží se doba léčby může pohybovat od dní a až po měsíc. Vždy závisí na správně zvoleném místě, preciznosti provedení, ale i na sebekontrole klienta. Pro správný efekt terapie je nutné dodržet několik pravidel, které mají zásadní vliv na rychlost zhojení. Po každé aplikaci by měl klient dodržovat klid postižené oblasti, končetiny,… Pokud bude končetinu namáhat, efekt léčby tak výrazně sníží a doba rekonvalescence se prodlouží. Tkáň potřebuje určitý čas pro regeneraci, proto je třeba ji zbytečně nezatěžovat.

Mobilizace žeber dle Mojžíšové   Aplikace radiální rázové vlny na oblast ramene   Taping pro stabilizaci ramenního kloubu

Centrum moderní fyzioterapie – Fyzioterra s.r.o., Praha 9

Soukromé zdravotnické centrum moderní fyzioterapie Fyzioterra s.r.o. Vám pomůže nejen při diagnostice, léčbě a prevenci poruch pohybového aparátu, ale zároveň i v otázkách estetické dermatologie, jako je korekce vrásek a problematika celulity. Najdete nás na adrese Českobrodská 74, 190 12 Praha 9 – Dolní Počernice. Udělejte první krok k bezbolestnému pohybu a objednejte se k nám.

Autor: Bc. Adéla Papoušková, Fyzioterra s.r.o., Praha 9

Zdroj: Vědomosti získané praxí a absolvováním certifikovaného kurzu ESWT od STORZ MEDICAL, Praha