Nezařazené

Mobilizace kloubů

Co znamená mobilizace kloubů?

Trpíte bolestí kloubů? Bolí Vás páteř při každém pohybu? Nemůžete se hýbat a cítíte blokádu páteře? Fyzioterra Vám nabízí rychlou a účinnou pomoc od bolestí a kloubních blokád.

Mobilizace či manipulace kloubů je fyzioterapeutická metoda, která má za cíl, navrátit klouby do správné, neutrální polohy. Každý kloub je tvořen minimálně dvěma kostmi a tyto kosti u sebe drží nejen kloubní vazy, ale i šlachy svalů, které se k těmto kostem upínají. Vazy i šlachy mají v klidu i při práci určité napětí a tzv. kloubní vůli. Pokud dojde k nerovnováze sil a některé svaly pracují více a jiné méně, důsledkem může být, že se tento kloub vychýlí z neutrální polohy, čímž dojde k omezení kloubní vůle a k tzv. blokádě kloubu. Blokády mohou vzniknout několika způsoby, např.: úrazem, dlouhodobým jednostranným zatížením, vadným držením těla, atd.

Moderní a efektivní léčba ve Fyzioterra

Hlavice radial a fokus

Mobilizace žeber dle Mojžíšové

  • Komplexní vyšetření a správná volba terapie je základ rychlé a efektivní léčby
  • Individuální fyzioterapie zajistí úlevu od akutních bolestí a následné aktivní cvičení pomůže tomu, že nebude docházet k jejich návratu. 
  • Pomocí rázové vlny dojde k rychlejší aktivaci metabolismu ve svalech a ty se tak mohou regenerovat hned několikrát rychleji, než je tomu přirozeně. Úleva od bolesti je tak velmi rychlá a dlouhodobá.
  • Pro maximální efekt terapie je ideální je kombinace individuální fyzioterapie a rázové vlny

Ceník

Kombinace individuální fyzioterapie a rázové vlny

počet terapií cena za 1 terapii cena za balíček celkem ušetříte
1 1.350 Kč
4 1.300 Kč 5.200 Kč 200 Kč
6 1.250 Kč 7.500 Kč 600 Kč
10 1.200 Kč 12.000 Kč 1.500 Kč

Individuální terapie

počet terapií cena za 1 terapii cena za balíček celkem ušetříte
1 750 Kč
4 720 Kč 2.880 Kč 120 Kč
6 680 Kč 4.080 Kč 420 Kč
10 650 Kč 6.500 Kč 1.000 Kč

Navštivte naše moderní centrum fyzioterapie

Fyzioterra je nově otevřené moderní centrum fyzioterapie v Praze 9. Navštívit nás můžete na adrese Českobrodská 74, Praha 9 – Dolní Počernice.

MÁM DOTAZ > CHCI SE OBJEDNAT >

Jak vypadá léčba blokád kloubů ve Fyzioterra?

Z klinického vyšetření fyzioterapeut zjistí kde a jakým směrem je kloub vychýlen a jemným tlakem v určitém směru dokáže kloub vrátit do správné polohy. Kloubní vůle je k každém kloubu jiná a je proto třeba respektovat bariéry. Každé správné manipulaci kloubem by mělo předcházet především vyšetření a následně nejprve uvolnění měkkých tkání nad daným zablokovaným segmentem. Je to z toho důvodu, že nejen samotné uvolnění svalů může blokádu uvolnit, ale pokud se měkké tkáně neuvolní, blokáda se bude vracet. V žádném případě nesmí být pro mobilizace či manipulace používána velká síla.

Mobilizace bederní páteře
Mobilizace bederní páteře

Mobilizace hrudní páteře
Mobilizace hrudní páteře

Mobilizace čéšky
Mobilizace čéšky

Více o mobilizaci a manipulaci kloubů čtěte ZDE.