Rázová vlna

Rázová vlna je nejnovější unikátní technologií, která je využívaná nejen v rehabilitacích, ale i v nejrůznějších dalších lékařských oborech.

Fyzioterra disponuje přístrojem DUOLITH ® SD1 Ultra od švýcarské společnosti STORZ MEDICAL, což je ferarri mezi rázovými vlnami. Působení rázové vlny může být až pětkrát účinnější než klasická rehabilitace.

Ceník radiální rázové vlny

počet terapií cena za 1 terapii cena za balíček celkem ušetříte
1 650 Kč
4 600 Kč 2.400 Kč 200 Kč
6 550 Kč 3.300 Kč 600 Kč
10 500 Kč 5.000 Kč 1.500 Kč

Ceník fokusované rázové vlny

počet terapií cena za 1 terapii
1 1.490 Kč

Jak je to možné?

Rázová vlna využívá vysokoenergetické zvukové vlny, které pomáhají urychlení procesu hojení, zrychlení metabolismu, zlepšení krevního oběhu a hlavně ke stimulaci tvorby nových cév. Což je při zranění či bolestivosti tkání velmi důležité.

Existují dva druhy rázových vln – Fyzioterra nabízí obě:

Fokusovaná a radiální

Fokusovaná rázová vlna se soustředí více do jednoho bodu. Dokáže proniknout až do hloubky 6-12 cm pod kůži. Tuto metodu využíváme speciálně při léčbě patních ostruh, tenisového lokte nebo při zranění úponu svalu. Dokáže také velmi efektivně posloužit při problémech s erekcí, kdy pomůže k lepšímu prokrvení (vytvoření nových cév) topořivých těles a obnově jejich funkčnosti. Pokud Vás trápí artróza, i zde fokusovaná rázová vlna umí pomoci od bolesti. Jak jsme uvedli výše, fokusovaná rázová vlna umí ušetřit Váš čas až pětkrát oproti normální fyzioterapii. Kromě zdravotních komplikací tento přístroj dokáže účinně pomoci při prokrvení problematických partií a tím zmírnit či vyhladit celulitidu, vrásky, strie či jiné kožní problémy.

Oproti tomu se radiální rázová vlna více rozšiřuje do měkkých tkání, to znamená, že průběh paprsku energie je více rozbíhavý, a proto se více hodí na léčbu povrchových partií těla. Pokud Vás například bolí záda, protože je máte zatuhlá, díky radiální rázové vlně se Vaše svaly rychle prokrví a tím uvolní.

Z výzkumů i dlouholetých zkušeností vyplývá, že patologické změny úponů šlach, vazů, kloubních pouzder, svalů atd. jsou po použití této metody odstraněny. Po 1. - 2. aplikaci dochází u 80 % klientů k útlumu bolesti až k jejímu úplnému vymizení.

V terapii využíváme nejčastěji oba typy rázových vln, často se totiž doplňují. Fokusovaná například cílí přímo na místo bolesti, radiální uleví okolnímu svalstvu. Dochází tak k rychlejší a efektivnější léčbě.