Nezařazené

Manuální lymfodrenáž

Co je to manuální lymfodrenáž?

Trpíte otoky dolních končetin? Máte nohy tak oteklé, že až bolí? Nevejdete se do Vašich oblíbených bot? Brní Vás nohy? Fyzioterra Vám nabízí rychlou a účinnou terapii, která Vás otoků zbaví rychle a dlouhodobě.

Oteklé nohy trápí většinu žen, ale tato problematika se nevyhýbá ani mužům. Nejčastěji dochází k otokům v důsledku dlouhých stání nebo sezení v práci, kdy lymfatický systém vzhledme ke gravitaci není schopen dostatečně přebytečnou lymfatickou tekutinu odplavovat. Lymfatická tekutina se tak městná v oblasti dolních končetin a její tlak působí i na okolní měkké tkáně, kterí pak trpí nedostatečným prokrvením. Přetížení však není jediná možná příčina. Oteklé nohy jsou i doprovodným projevem diabetu, žilního onemocnění a mohou ho způsobovat i potíže v oblasti beder a kyčlí.

Moderní a efektivní léčba ve Fyzioterra

  • Komplexní vyšetření a správná volba terapie je základ rychlé a efektivní léčby
  • Nejvhodnější terapií je manuální lymfodrenážrychle a šetrně Vás zbaví napětí v nohou a otoků

Ceník

Manuální lymfodreáž

počet terapií cena za 1 terapii cena za balíček celkem ušetříte
1 600 Kč
4 570 Kč 2.280 Kč 120 Kč
6 550 Kč 3.300 Kč 300 Kč
10 530 Kč 5.300 Kč 700 Kč

Navštivte naše moderní centrum fyzioterapie

Fyzioterra je nově otevřené moderní centrum fyzioterapie v Praze 9. Navštívit nás můžete na adrese Českobrodská 74, Praha 9 – Dolní Počernice.

MÁM DOTAZ > CHCI SE OBJEDNAT >

Co přesně znamená manuální lymfodrenáž? 

   Manuální lymfodrenáž - efloráž

Manuální lymfodrenáž je speciální jemná ručně prováděná technika ovlivňující lymfatický systém. Má hluboce sedativní, analgetický a spasmolytické efekt na krevní a lymfatický oběh. Zároveň je její efekt silně detoxikační, regenerační, relaxační, ale i kosmetický.

Lymfatický systém je přetížen při nadměrném stresu, nedostatku pohybu, nevhodným stravováním i nedostatečným pitným režimem, nošením těsného prádla, ale i po úrazu nebo prodělané nemoci či operaci.

Manuální lymfodrenáž - efloráž nohouCelková manuální lymfodrenáž je velmi časově náročná. Ošetření celého těla trvá cca 3hod. Aby bylo provedení opravdu poctivé a správně provedené, je vždy třeba před každým ošetřením provést několik dechových cvičení pro aktivaci hlubokého lymfatického systému a následně bazální ošetření krku. Pokud k tomuto základnímu ošetření nedojde, může se to projevit městnáním lymfy právě v oblasti krku, což vede k velmi nepříjmeným komplikacím. Bazální ošetření krku a dechová cvičení musí předcházet i přístrojové lymfodrenáži!

Více o problematice lymfatického systému se dočtete ve článcích: