Nezařazené

Korekce a vyhlazení obličejových vrásek rázovou vlnou – Fyzioterra, Praha 9

Lidská tvář je část těla, která je pro každého člověka charakteristická a pro společenský život velmi důležitá. S věkem pochopitelně nastávají v těle změny. Některé se dají oddálit, jiné pozastavit, ale všechny jsou nevyhnutelné. Projevy stárnutí se vrývají bohužel ze všeho nejdříve právě do naší tváře. Vrásky na těle vznikají přirozeně pohybem pokožky.

Kůže je největší orgán lidského těla. Chrání tělo před vnějšími vlivy a je zcela nenahraditelná. Kůže se skládá ze tří hlavních vrstev: epidermis (pokožka), dermis (škára) a subcutis (podkoží).

Epidermis obsahuje několik vrstev buněk, kde každá z nich má trochu jiný úkol. V epidermis se tvoří buňky imunitního systému, mechanoreceptory, které jsou citlivé na dotek a zrají zde buňky, které po uplynutí 28 denního cyklu (na hlavě 14 denního cyklu) rohovatí a postupně se odlupují v podobě šupinek. Tím se pokožka regeneruje.

Dermis obsahuje několik druhů vláken, především kolagenní a elastická, která tvoří podpůrnou složku kůže a zajišťují její pevnost a pružnost.

Ve vrstvě podkoží se nacházejí potní a mazové žlázy a stejně jako u předešlých vrstev je zde hustá síť krevních cév, lymfatických cév a nervových zakončení.

Z pohledu estetické dermatologie nás bude nejvíce zajímat vrstva epidermis a dermis.

Příčiny vzniku vrásek

Vrásky se dají rozdělit do dvou typů podle způsobu tvorby:

  1. statické vrásky vznikají přirozeným procesem stárnutí pokožky, nedostatečnou tvorbou nového kolagenu a nedostatečným prokrvením. Vrstva dermis tak přirozeně povadá. Tyto vrásky se objevují nejdříve okolo 40. roku věku.
  2. dynamické vrásky jsou způsobeny aktivitou mimických svalů, které pokrývají prakticky celou oblast obličeje a krku. Prvními mimickými vráskami se trápíme okolo 35. roku věku.

Obecně platí, že vrásky jsou přirozeným důsledkem stárnutí. Postupem času dochází u člověka ke zpomalení tvorby buněk, kůže ztrácí schopnost tvorby dostatečného množství kolagenu, které by vrásky pomohlo vyhladit. Vrásky, které se dostanou až do hloubky dermis jsou velmi výrazné a hluboké. Častou příčinou předčasné tvorby vrásek je nedostatečná hydratace kůže.

Mezi rizikové faktory, které stárnutí pokožky urychlují patří kouření, alkohol, časté slunění (UV paprsky), stres a nedostatek spánku. Další známou škodlivinou jsou volné radikály, které narušují strukturu buněk.

Nejčastějším výskytem vrásek je okolí očírtůnosu, dále čelo a oblast mezi obočím.

Léčba a odstranění vrásek

V dnešní moderní době se kosmetické firmy doslova předhánějí ve výzkumu zaručených přípravků a přístrojů, které Vám odstraní vrásky. V nabídce je nepřeberné množství invazivních i neinvazivních metod, které slibují doslova zázraky. V ordinaci plastického chirurga se setkáte s terapiemi jako lifting, vpichování kolagenu a jiných látek přímo do vrásky, plastické operace očí, rtů, atd. Některé aplikované látky se postupem času do kůže sami vstřebají. Plastické operace mají tu nevýhodu, že změní tvar a výraz obličeje tak, že se člověk skoro nepoznává, což není vždy kýžený výsledek.

Neinvazivní metody jako nejrůznější krémy, séra, gely, radiofrekvence, neinvazivní lifting jsou vždy dočasné.

Korekce a vyhlazení vrásek pomocí rázové vlny

Terapie rázovou vlnou na obličejové vrásky

Terapie rázovou vlnou na obličejové vrásky v novém centru Fyzioterra v Praze Vám nabízí efektivní a dlouhodobou korekci vrásek pomocí aplikace rázové vlny přímo do problematické oblasti, jejíž efekt je nejen viditelný bezprostředně po terapii, ale výsledky trvají o poznání déle. Rázová vlna v hlubších vrstvách kůže aktivuje buňky tvořící kolagen, ten se začne rychle do pokožky uvolňovat, tkáň se prokrví, lymfatické cévy rychleji odvedou katabolity, které se v pokožce hromadí a působí negativně na její vzhled. Během terapie je ošetřena oblast čela, očního okolí, nosoretní rýhy a celé tváře. Tvorba vrásek, jako vše v těle, je proces. Proto je nutné absolvovat alespoň 6 aplikací na odstranění vrásek v jedné sérii. Po 6 měsících od poslední aplikace zákrok zopakovat 1x – 2x.

Sérum s kyselinou hyaluronovou na obličejové vrásky

Odstranění vrásek rázovou vlnou není bezpocitová terapie, nicméně je velmi dobře snesitelná. Pouze u oblasti rtů, se mezi kůži a zuby vkládá tampónek, aby nedocházelo k zbytečnému dráždění zubů, které bývají často citlivé. Ošetření oblasti čela, obou tváří, očního a nosoretního okolí trvá přibližně 45 min. Pro ještě výraznější efekt je možné před samotnou aplikací zapracovat do celého obličeje aktivní sérum s vysoce koncentrovanou kyselinou hyaluronovou nebo ampulkový koncentrát proti červeným žilkám německé firmy JANSSEN COSMETICS či kolagenový gel tradiční české značky kosmetiky RYOR. Sérum pleť intenzivně hydratuje, což je předpoklad pro pozastavení stárnutí pokožky.

Objednejte se na odstranění vrásek rázovou vlnou do centra Fyzioterra v Praze 9 už dnes

Naše nové moderní centrum fyzioterapie Fyzioterra  najdete na adrese Českobrodská 74, Praha 9 – Dolní Počernice.

K aplikaci rázové vlny pro odstranění vrásek z oblasti kolem očí, na čele, kolem úst a nad horním rtem používáme špičkový švýcarský přístroj DUOLITH ® SD1 Ultra od společnosti STORZ MEDICAL. Přístroj generuje jak fokusovanou, tak radiální rázovou vlnu a navíc je vybaven V-actorem. V-actor před, nebo po aplikaci rázových vln uvolňuje svalové napětí a zklidňuje ošetřovanou oblast. Odstranění vrásek rázovou vlnou je jedna z nejúčinnějších metod na korekci vrásek. Funguje rychle a bez operace.

MÁM DOTAZ > CHCI SE OBJEDNAT >

Cena korekce vrásek rázovou vlnou

počet terapií cena za 1 terapii
ošetření obličeje (čelo, oční okolí, tváře, okolí rtů a nosu) 650 Kč
ošetření strií (podle ošetřované plochy) od 500 Kč

Ceník

Autor: Bc. Adéla Papoušková, Fyzioterra s.r.o., Praha