Nezařazené

Kinesiotaping

Co je to kinesiotaping?

Kinesiotape je pružná páska, která se využívá pro ovlivnění napětí měkkých tkání. Kinesiotape tvoří tenká bavlněná látka, protkaná elastickými vlákny, je tedy velmi pružná, ale přesto pevná. Principem kinesiotapu je ovlivnění receptorů v kůži, které reagují na napětí v hlubších vstvách. Pokud dojde např. k přetížení svalu, adekvátně na to reagují všechny okolní struktury zvýšením svého napětí. Ve svalu dojde k hromadění laktátu, iontové nerovnováze, hromadění vody ve svalu, “nabobtnání” svalových vláken a tím se sníží prostor mezi kůží a svalem, který je potřebný pro výměnu krve a lymfy, doplnění živin a odplavení všech škodlivin. Pokud tento proces trvá déle, dojde ke svalové únavě a bolesti.

Moderní a efektivní léčba ve Fyzioterra

Kinesiotaping

  • Komplexní vyšetření a správná volba terapie je základ rychlé a efektivní léčby
  • Individuální fyzioterapie zajistí úlevu od akutních bolestí a následné aktivní cvičení pomůže tomu, že nebude docházet k jejich návratu. 
  • Pomocí rázové vlny dojde k rychlejší aktivaci metabolismu ve svalech a ty se tak mohou regenerovat hned několikrát rychleji, než je tomu přirozeně. Úleva od bolesti je tak velmi rychlá a dlouhodobá.
  • Pokud je kloub již částečně poničen degenerativní artrózou nebo trpíte-li tzv Impingement syndromem, je vhodnou terapií aplikace fokusované rázové vlny, která dokáže proniknout hluboko do kloubu a tam cíleně a efektivně důsledky poškození léčit.
  • Pro maximální efekt terapie je ideální je kombinace individuální fyzioterapie a rázové vlny

Ceník

Aplikace kinesiotapu

počet terapií cena za 1 aplikaci
1 250 Kč

Navštivte naše moderní centrum fyzioterapie

Fyzioterra je nově otevřené moderní centrum fyzioterapie v Praze 9. Navštívit nás můžete na adrese Českobrodská 74, Praha 9 – Dolní Počernice.

MÁM DOTAZ > CHCI SE OBJEDNAT >

Jak vypadá kinesiotaping ve Fyzioterra?

_DSC0154   _DSC0162   Taping pro uvolnění napětí velkého psního svalu a stabilizace ramene - aplikace   Taping pro přední a zadní stabilizaci kolene   Taping pro uvolnění bolesti krční páteře   Lymfotaping lýtka   Taping korekce hallux valgus (vbočeného palce) a příčné klenby   Taping při přetížení extensorů zápěstí - tenisový loket

Více o kinesiotapingu čtěte ZDE.