počet terapií cena za 1 terapii cena za balíček celkem ušetříte
1 1.500 Kč
4 1.350 Kč 5.400 Kč 600 Kč
6 1.250 Kč 7.500 Kč 1.500Kč
10 1.200 Kč 12.000 Kč 3.000 Kč

 

Individuální terapie

Individuální fyzioterapie zahrnuje podrobné kineziologické vyšetření včetně anamnézy, které odhalí možné příčiny, ale i důsledky poruch v pohybovém aparátu. Kineziologické vyšetření spočívá především v pozorování klienta a jeho pohybového chování (jak chodí, jak si sedá, …). Samotný pohybový projev velmi napoví, jakým směrem by se mohla léčba ubírat. Pro ověření předpokladů a závěrů, které fyzioterapeut má, slouží velké množství specifických testů, hmatů a vyšetřovacích metod, které v ideálu poodhalí příčinu klientových obtíží. Fyzioterapeut poté zvolí vhodnou metodu léčby, individuálně a na míru klientovi. Léčba se skládá z 20% z uvolnění svalových spasmů, aktivních trigger pointů, mobilizace či manipulace periferních kloubů nebo páteře a 80% tvoří nácvik aktivního pohybu a správného zatěžování dané oblasti a následně zapojení do celkového pohybového projevu těla.
Předpokladem úspěšné léčby je především motivace klienta se zbavit potíží. Aktivní cvičení a změna stereotypu zátěže v práci či při sportu jsou velice důležité, pokud má dojít k odstranění potíží s dlouhodobým efektem. Pokud by klient nebyl instruován k samostatnému cvičení, léčba by byla krátkodobá a velice neefektivní.


 

 

počet terapií cena za 1 terapii cena za balíček celkem ušetříte
1 1.700 Kč
4 1.650 Kč 6.600 Kč 200 Kč
6 1.580 Kč 9.480 Kč 720 Kč
10 1.500 Kč 15.000 Kč 2.000 Kč

 

 

Individuální fyzioterapie s radiální rázovou vlnou

Kombinace klasické fyzioterapie s rázovou vlnou dává nový rozměr slovům rychlá a účinná léčba. Terapie jako obvykle začíná kompletním kineziologickým vyšetřením včetně anamnézy a postupně se odhalují možné příčiny klientových obtíží. Ať už se jedná o akutní stavy nebo chronické, použitím radiální rázové vlny na oblast svalových spasmů, přetížených svalů či trigger pointů dosáhneme velmi rychlého účinku prokrvení dané oblasti, což má za následek odplavení škodlivin ze svalu, intenzivní svalovou relaxaci a rychlejší regeneraci. Následné cvičení aktivuje správný průběh zapojování svalů v pohybu a zátěži a celý pohybový aparát bude pohyb vykonávat lépe a snadněji. Tím zabráníme recidivě potíží.

Individuální fyzioterapie v kombinaci s radiální rázovou vlnou trvá 60 minut.


 

počet terapií cena za 1 terapii cena za balíček celkem ušetříte
1 850 Kč
4 800 Kč 3.200 Kč 200 Kč
6 750 Kč 4.500 Kč 600 Kč
10 700 Kč 7.000 Kč 1.500 Kč

 

Radiální rázová vlna

Terapie radiální rázovou vlnou je velice rychlá, účinná a přesně cílená léčba přetížených svalů, úponových bolestí a zánětlivých tendinitid. Sval, na který je kladen větší nárok, než je sám schopný zvládnout, následkem přetížení zbytní, zvýší se objem jeho svalových vláken, dojde k zadržování vody, laktátu a dalších kyselin ve svalových buňkách a toto překyselení vyvolá subjektivní bolest. S přetížením svalů jdou ruku v ruce omezení pohyblivosti a protažitelnosti ostatních měkkých tkání jako kůže, podkoží a fascií, které tuto iontovou nerovnováhu přenášejí na vzdálenější tkáně. Aplikací radiální rázové vlny dojde k intenzivnímu prokrvení, do tkání se dostane velké množství krve a lymfy. Krev nejen přivádí kyslík, vitamíny a ostatní potřebné látky, ale zároveň s sebou odvádí katabolity, které svalovou prací vznikají a zároveň s lymfou tak měkké tkáně rychle a efektivně “vyčistí”.

Aplikaci radiální rázové vlny je vhodné doplnit Kinesiotapingem, pro zlepšení a prodloužení účinku terapie.

První návštěva zahrnuje vyšetření, aplikaci radiální rázové vlny (1.000-2.000 rázů) a kinesiotaping. Délka první návštěvy je 45 min. Každá další aplikace trvá 15 min.

První návštěva včetně vyšetření – 850 Kč


Vyšetření musí předcházet i každé první návštěvě při změně ošetřované oblasti.

počet terapií cena za 1. terapii
1x 2.000 Kč

 

 

 

počet terapií cena za terapii
1 2.500 Kč
10 22.500 Kč

 

 

 

Fokusovaná rázová vlna

Fokusovaná rázová vlna je unikátní druh terapie pro léčbu úponových bolestí, zánětlivých svalových onemocnění, poúrazových stavů, pro rychlejší hojení zlomenin kostí. Samotné aplikaci předchází kineziologické vyšetření, které odhalí možnou příčinu obtíží, vzniklé svalové dysbalance, změny v postavení kloubů, blokády a ostatní průvodní potíže spojené s objektivním nálezem.

Aplikaci nepředchází žádné umrtvení, jelikož právě Vaše subjektivní bolest dokáže odhalit správné místo, kam je třeba terapii zacílit. První návštěva zahrnuje vyšetření zdarma a trvá 60min. Každá další aplikace má trvání do 30min.

Cena zahrnuje ošetření fokusovanou i radiální rázovou vlnou, V-actorem a kinesiotaping.


 

Porucha erekce - léčba fokusovanou rázovou vlnou

Při aplikaci rázové vlny se obnovují tkáně, dorůstají nové cévy a tím se zlepšuje prokrvení penisu. Terapie rázovou vlnou se provádí zpravidla jednou týdně a je většinou potřeba 6 – 12 aplikací. Efekt léčby je rychlý a studie uvádí úspěšnost 50 – 82 %. Jedna aplikace trvá maximálně 40 minut.


 

počet terapií cena za 1 terapii cena za balíček celkem ušetříte
1 800 Kč
4 760 Kč 3.040 Kč 160 Kč
6 730 Kč 4.380 Kč 420 Kč
10 700 Kč 7.000 Kč 1.000 Kč

První návštěva včetně vyšetření (60min) – 1.000 Kč

 

Dětská fyzioterapie

V dnešní době se ani dětem nevyhýbají potíže s bolestí pohybového aparátu. Nejčastěji se setkáváme s vadným držením těla, skoliózou, bolestmi hlavy a nejrůznějšími úrazy. Bohužel se dnes děti velmi často dostávají do ordinací fyzioterapeutů, ale i lékařů s bolestmi zad, krku, hlavy, apod. Příčinou nezřídka bývá přemíra sedavého způsobu trávení volného času. Děti neustále sedí u počítače, před televizí, s tabletem,… Tento nedostatek pohybu má za následek ochabnutí zádového svalstva, nerovnoměrný svalový vývoj, plochonoží, přetížení svalstva horních končetin a krku,… Tyto svalové disharmonie vedou ke změnám strukturálním a mohou způsobit až změnu v zakřivení páteře, postavení kloubů kotníku, apod. V praxi se setkáváme i s vrozenými vadami, které se snažíme pomocí spolupráce s dětmi i rodiči co nejvíce korigovat a zmenšit tak jejich následky v dospělosti.

Samotné terapii samozřejmě předchází podrobné kineziologické vyšetření, velmi důležitou roli hraje spolupráce s rodiči, ale hlavní je motivace dětí a správné vysvětlení, proč musí cvičit. V praxi se zabýváme dětmi ve školním věku, jelikož komunikace a spolupráce s nimi je snadnější a vydrží se déle soustředit.

První návštěva trvá 60 min včetně vyšetření. Každá další min 30 min.


 

počet terapií cena za 1 aplikaci
1 350 Kč

 

Kinesiotaping

Kinesiotaping je terapeutická metoda známá ve světě již několik desítek let. Jedná se o poměrně jednoduchý princip, jak ovlivnit měkké tkáně zevně tak, aby došlo uvnitř tkání k rychlejší relaxaci a regeneraci a nebo naopak se tato metoda dá s velkým úspěchem použít pro zlepšení výkonu, rychlejší svalové práci a to bez pomoci jakéhokoliv chemického stimulantu.

Aplikace kinesiotapu zabere minimum času a dá se použít prakticky na kterýkoliv povrchový sval v těle. Je třeba znát princip aplikace, aby byl účinek co největší a zároveň dodržet několik pravidel. Tapy se lepí na suchou, čistou, neochlupenou kůži, která není nijak poškozená (spálení od slunce, ekzémy, alergie,…). Tape vydrží přilepený přibližně 4-6 dnů, přičemž se s ním můžete mýt, koupat, sprchovat. NIKDY po koupeli se nesnažte tape vysušit fénem!

Aplikace tapu trvá přibližně 15 min. Cena za aplikaci zahrnuje jednu ošetřovanou oblast.


 

počet hodin cena za 1 hodinu cena za balíček celkem ušetříte
1 1.300 Kč
4 1.250 Kč 5.000 Kč 200 Kč
6 1.200 Kč 7.200 Kč 600 Kč
10 1.150 Kč 11.500 Kč 1.500 Kč

90min (lymfodrenáž dolních končetin) 2.000 Kč

 

Manuální lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž je velmi jemná drenážní technika, pomocí které je z těla odváděna přebytečná lymfatická tekutina. Pokud dochází k městnání lymfy ve tkáních, v těle se tento jev projeví jako otok. Často otékáním trpí lidé se sedavým zaměstnáním, lidé, kteří naopak celý den v práci stojí nebo chodí. Městnání lymfy, tzv. lymfedém je zpočátku projevuje jako pocit tlaku v nohou, nohy se zdají být těžké, unavené. Při těchto prvních příznacích postačí dát nohy výše než srdce a lyfma samovolně odteče. Pokud je ale tento stav setrvalý nebo zátěž nohou je dlouhodobá, je třeba vyhledat odbornou pomoc. V opačném případě dojde k nevratným změnám, v těle se kromě lymfy začne hromadit i přebytečný tuk, postupně dojde k přeměně měkkých struktur na vazivo a tento stav je již nevratný. Manuální lymfodrenáž je vhodná i jako doplňková metoda při redukčních dietách, po operačním zákroku, v rámci estetické medicíny.

Každé manuální lymfodrenáži musí předcházet uvolnění bazálních uzlin v okolí hlavy a krku a prodýchání, které aktivuje lymfatický systém uložená hluboko v těle. Lymfodrenáž nikdy nesmí bolet, nicméně se časem a praxí došlo k mírnému zvětšení přítlaku, než bylo lymfologickými odborníky dříve doporučováno.

Manuální lymfodrenáž celého těla provedená správně a poctivě trvá min 3 hodiny, proto je možné ošetřit oblasti jednotlivě (dolní končetiny, hýždě, břicho, hrudník, horní končetiny), ale vždy je nutné ošetřit nejprve bazální uzliny v oblasti krku a hlavy.


 

počet terapií cena za 1 terapii
Ošetření jedné lokality (hýždě, stehna zepředu, stehna zezadu, břicho, boky) 1.000 Kč
Ošetření dvou lokalit (hýždě, stehna zepředu, stehna zezadu, břicho, boky) 1.790 Kč
Ošetření tří lokalit (hýždě, stehna zepředu, stehna zezadu, břicho, boky) 1.990 Kč
Ošetření paží 800 Kč

 

   

Korekce celulity

Problematika celulity trápí většinu žen, ale i mužů. Celulita (nesprávně celulitida) je primárně spíše kosmetická vada, nicméně pokud je v kombinaci s nezdravým stylem života, minimální fyzickou aktivitou a genetickými předpoklady, může se vyvinout v onemocnění jako lymfedém či lipedém. Tato onemocnění již mění strukturu měkkých tkání a jejich pozdější fáze jsou nevratné, proto není radno problémy s celulitou podceňovat a nevěnovat jim pozornost.

Fyzioterra využívá pro boj s “pomerančovou kůží” přístroj od švýcarské firmy STORZMEDICAL stejně jako spousta plastických chirurgů a jiných estetických klinik. V boji proti celulitě velmi efektivně funguje aplikace rázové vlny. Rázová vlna svou energií dokáže narušit membránu tukových buněk a ty se následně rozpustí. Právě nepoměr mezi velikostí a ukládáním tukových buněk tvoří ten známý nevzhledný reliéf kůže s dolíčky.

Léčba celulity musí být chápána jako proces. Celkový počet terapií by se měl pohybovat mezi 10-ti až 12-ti aplikacemi. Již po čtvrté aplikaci je změna povrchu kůže viditelná. Po každé aplikaci je možné sledovat úbytek v obvodu ošetřovaného místa a pocit lehkosti. Nicméně naše tělo neustále pracuje a tuky se ukládají dále, je tedy vhodné, pro trvalý efekt, doplnit terapii 2-3 aplikacemi po 6-9 měsících od ukončení celé kůry.


 

počet terapií cena za 1 terapii
ošetření obličeje (čelo, oční okolí, tváře, okolí rtů a nosu) 950 Kč
ošetření strií (podle ošetřované plochy) od 800 Kč

 

Korekce vrásek a strií

Lidská tvář je část těla, která je pro každého člověka charakteristická a pro společenský život je velmi důležitá. S věkem pochopitelně nastávají v těle změny, některé se dají oddálit, jiné pozastavit, ale všechny jsou nevyhnutelné. Projevy stárnutí je vrývají bohužel ze všeho nejdříve právě do naší tváře. Kůže postupem času přestává vytvářet dostatek nových buněk a kolagenních vláken, které pokožku vyhlazují a činí ji pružnou. Aktivita svalů obličeje zanechá na tváři dobře známé vrásky a ty se časem prohlubují. Nejvíce takto namáhanou částí obličeje je čelooční okolí, oblast mezi obočím, okolí nosu rtů. Pochopitelně existuje nepřeberné množství krémů, gelů, aktivních sér, liftingových přípravků, které mohou kůži dočasně vypnout a vyhladit, nicméně jejich účinek je krátkodobý. Dokonce ani plastická operace Vám nezaručí doživotní efekt a navíc se po zásahu tvar a výraz tváře změní, což není vždy kýžený výsledek.

Fyzioterra Vám nabízí efektivní a dlouhodobou korekci vrásek pomocí aplikace rázové vlny přímo do problematické oblasti, jejíž efekt je nejen viditelný, ale výsledky trvají o poznání déle.* Rázová vlna v hlubších vrstvách kůže aktivuje buňky tvořící kolagen, ten se začne rychle do pokožky uvolňovat, tkáň se prokrví, lymfatické cévy rychleji odvedou katabolity, které se v pokožce hromadí a působí negativně na její vzhled. Tvorba vrásek, jako vše v těle, je proces. Proto je nutné absolvovat alespoň 6 aplikací v jedné sérii a po 6-ti měsících od poslední aplikace zákrok zopakovat 1x-2x.

Aplikace rázové vlny není bezpocitová terapie, nicméně je velmi dobře snesitelná. Ošetření oblasti čela, obou tváří a očního okolí trvá přibližně 45min.

Pro ještě výraznější efekt je možné před samotnou aplikací zapracovat do celého obličeje aktivní sérum s vysoce koncentrovanou kyselinou hyaluronovou nebo ampulkový koncentrát proti kuperozitě pleti (červeným žilkám) německé firmy JANSSEN COSMETICS. Příplatek za aplikaci séra je 100 Kč.

 

* výsledky se mohou lišit


 

Konzultace ZDARMA

Pokud si nejste jistí, která z vybraných terapií je ideální řešení právě Vašich potíží nebo se chcete jednoduše jen poradit s odborníkem, právě Vám nabízíme možnost objednat se na konzultaci zdarma.

Během konzultace Vás vyslechneme, vyšetříme a společně najdeme nejvhodnější způsob terapie tak, aby Vaše potíže zmizely rychle a dlouhodobě.

Délka trvání jedné konzultace zdarma je 30min.