Nezařazené

Celulitida – odstranění rázovou vlnou ve Fyzioterra, Praha 9

[fusion_text]

Celulita vs celulitida

Celulita je velmi často mylně nazývána celulitidou. Jelikož nejde o zánětlivé onemocnění, je koncovka – ida chybná. Ale i když slovo celulitida není úplně správně, je mezi lidmi tak zažité, že ho budeme používat i v následujících řádcích.

Tukový depozit s a bez celulity
Tukový depozit s a bez celulity

Jak celulitida vzniká?

Příčiny vzniku celulitidy nejsou zcela známé. Jistou roli určitě hraje dědičnost, způsob životního stylu včetně stravování, pitného režimu a pohybové aktivity. Existují studie, které hovoří pro nepříznivý vliv hormonální antikoncepce, vzhledem k vysokým hladinám estrogenu, ženského hormonu, který je považován za jednu z příčin vzniku celulitidy. Pomerančová kůže, jak se celulitidě jinak říká, zdraví neškodí. Pro ženy bývá hlavně estetickým problémem, který touží nadobro „odstranit“. Slovo odstranit není úplně vhodné, jelikož je to prakticky nemožné.

Jak bojovat s celulitidou?

Metoda úplného odstranění celulitidy zatím nebyla vynalezena. Každá kosmetická firma, masérský salón, plastičtí chirurgové i lékaři se už několik desetiletí snaží najít způsob, jak se trvale a účinně zbavit celulitidy. Ale zatím marně. Jak na celulitidu? Existuje obrovské množství kosmetiky, léků, invazivních metod atd., které slibují zázraky. Skutečnost je ale mnohdy jiná. Liposukce sice zmenší tukovou zásobu v podkoží, takže se pokožka zdá hladší, ale neposílí tenkou vazivovou tkáň, která má nehezký vzhled pomerančové kůže na svědomí. Proto se celulitida dříve nebo později vrátí. Krémy, gely aj. se přes silnou vrstvu kůže a podkoží jen těžko dostávají, proto se mohou jen minimálně podílet na léčbě celulitidy. Jak se zbavit celulitidy? Rázová vlna je jedna z nejúčinnějších metod boje s celulitidou, která opravdu funguje. Důležitý je ovšem i přístup klienta k léčbě. Aby byla léčba celulitidy rázovou vlnou dlouhodobá a účinná, je potřeba ji doplnit fyzickým cvičením, úpravou jídelníčku a pitného režimu.
Celulitida - radiální rázová vlna

Moderní a efektivní léčba celulitidy ve Fyzioterra Praha

  • Komplexní vyšetření a správná volba terapie je základ rychlé a efektivní léčby celulitidy
  • Manuální lymfodrenáž je účinná metoda, jak výrazně omezit projevy celulity
  • Rázová vlna je nejmodernější metoda léčby celulity
  • Pro maximální efekt terapie jsou ideální manuální lymfodrenáže a rázové vlny

Ceník korekce celulitidy

počet terapií cena za 1 terapii
Ošetření jedné lokality (hýždě, stehna zepředu, stehna zezadu, břicho, nebo boky) 890 Kč
Ošetření dvou lokalit (hýždě, stehna zepředu, stehna zezadu, břicho, nebo boky) 1.590 Kč
Ošetření tří lokalit (hýždě, stehna zepředu, stehna zezadu, břicho, nebo boky) 1.990 Kč
Ošetření paží 600 Kč

Navštivte naše moderní centrum fyzioterapie v Praze 9

Fyzioterra je nově otevřené moderní centrum fyzioterapie v Praze 9. Navštívit nás můžete na adrese Českobrodská 74, Praha 9 – Dolní Počernice.

MÁM DOTAZ > CHCI SE OBJEDNAT >

Jak vypadá léčba celulitidy pomocí rázové vlny?

Rázová vlna je moderní a vysoce účinná metoda, která se využívá nejen v moderní medicíně již několik desítek let, ale její účinky mají velmi pozitivní efekt i při využití v estetice (jizvy, strie, vrásky, celulitida). Při aplikaci rázové vlny na postižená místa celulitidou dojde k rozrušení ložisek tuku, aktivaci enzymů štěpících tuky, vypnutí vazivové tkáně, vyhlazení kůže a jejímu omlazení a aktivaci metabolismu. Zároveň dochází ke stimulaci tvorby kolagenu. Následkem toho se zmenší obvod ošetřovaných partií, jelikož dojde k odbourání tuků, většímu průtoku lymfy a krve, které zadržené škodliviny rychleji odvedou do močového ústrojí, a tak se dostane rychle z těla ven. Tato tvrzení jsou podložena mnoha studiemi provedenými ve Švýcarsku, Německu a USA. 90 % ošetřených pacientek rázovou vlnou udávají zlepšení pružnosti kůže, zmenšení objemu, zmírnění projevů celulitidy a celkově byly s terapií velmi spokojeny.

Fyzioterra používá pro „odstranění“ celulitidy přístroj pro generování rázové vlny Duolith SD-1 Ultra od renomované švýcarské firmy STORZMEDICAL.

Terapie rázovou vlnou na celulitu    Terapie rázovou vlnou pro odstranění přebytečného tuku v oblasti břicha - celulitida

Průběh terapie rázovou vlnou

Na postiženou oblast nejdříve naneseme  vrstvu aktivní emulze, která redukuje podkožní tuk a dále silnější vrstvu ultrazvukového gelu, pro snadný průnik rázových vln do tkáně bez ztráty energie. Celá oblast se ošetřuje aplikátorem ve směru toku lymfy. Celý zákrok trvá okolo 30 min, vždy však záleží na velikosti a počtu ošetřovaných oblastí. Ideální počet zákroků je 10-15, v intervalu 3-4 dny mezi jednotlivými zákroky. Zlepšení klientky udávají už po 4. aplikaci. Zlepšení stavu probíhá postupně a to především po ukončení léčebné série.

CHCI SI REZERVOVAT TERMÍN >

Více o problematice celulitidy a otoků čtěte:

[/fusion_text]