Nezařazené

9 + 1 otázek a odpovědí na léčbu erektilní dysfunkce rázovou vlnou

1. Kdy bych měl začít řešit problémy s erekcí?

Jestliže ve čtvrtině pokusů o erekci nedojde ke ztopoření penisu a nelze tak realizovat uspokojivý sexuální styk, tak už se může jednat o zdravotní problém. Do těchto pokusů nepočítejte ty, kdy jste byl pod vlivem alkoholu, drog, nebo prostě neměl na sex chuť.

2. Mám problém s erekcí, jsem vhodný pacient na léčbu rázovou vlnou?

Přijdeme na to při úvodní konzultaci, kdy s vámi váš problém probereme. Nejlepší je, když máte potvrzenou diagnózu od svého urologa, tzv. ischemickou poruchu, což je porucha prokrvení tkáně a orgánů. Pokud jste u lékaře nebyl, přijďte se k nám poradit na 30min konzultaci zdarma.

3. Může se stát, že mi rázová vlna při léčbě erektilní dysfunkce nepomůže?

Stát se to může, s největší pravděpodobností pak ale nebyla správně určena diagnóza. Proto doporučujeme konzultovat váš problém se specialisty a výsledky vyšetření přinést na naše první sezení. A také byste měl být při první konzultaci 100% upřímný ?.

4. Jak vlastně ta procedura probíhá?

Odložíte si a lehnete si na lehátko. Naše proškolená fyzioterapeutka nanese na oblast okolo penisu vrstvu gelu.

Nejprve se rázovou vlnou stimulují topořivá tělesa penisu, která se nachází podél močové trubice, poté se ošetřuje penis po stranách.

Nemusíte se ničeho bát, tato procedura je bezbolestná. Jedná se o neinvazivní metodu, to znamená, že to není žádný operační zákrok.

5. Jak dlouho trvá jedna aplikace a jak často ji musím podstoupit?

Jedna aplikace rázové vlny trvá přibližně půl hodiny. První výsledky léčby pocítíte už po čtvrtém až šestém ošetření. Celkem doporučujeme deset sezení.

6. Docela se stydím se, co s tím?

Nebojte se, náš personál je proškolený a jako fyzioterapeuti známe lidské tělo od hlavy až k patě už od dob studií. Jsme diskrétní a ctíme vaši intimitu ?.

7. Na kolik mě celá léčba vyjde?

Jedna procedura stojí 2 000 Kč. Nabízíme zvýhodněný balíček deseti procedur za 18 000 Kč. První výsledky ucítíte po 4 – 6 aplikaci.

8. Jak dlouho budu cítit projevy léčby? Resp. Jak dlouho se budu cítit opět v “plné síle”?

Výsledky léčby jsou dlouhodobé. Se ztopořením penisu byste po ukončené léčbě rázovou vlnou neměl mít problémy celá léta.

Samozřejmě záleží na věku, vašem životním stylu a případných přidružených chorobách.

9. Proč si mám vybrat právě tuto léčbu a jak to vlastně celé funguje?

Fokusovaná rázová vlna dokáže proniknout do hloubky a soustředí svou sílu do jednoho bodu. Tím pádem rázová vlna obnovuje tkáně a zlepšuje se tak správné prokrvení penisu.

Vysokofrekvenční vlny pomáhají procesu hojení a stimulují tvorbu nových cév. Studie uvádí úspěšnost 50 – 82 %.

REFERENCE:

“Říká se, že muži neradi navštěvují své urology vůbec a ještě méně raději se jim svěřují s tzv. mužskými problémy. Možná to platí pro mladší generaci. Nám starším (s pomalu se blížící sedmdesátkou) stejně nic jiného nezbývá. Na pravidelné kontroly chodit musíme. Spíš ale s lékaři řešíme velikost prostaty a podobné problémy, jež přináší stárnutí. Potíže s erekcí ke stárnutí zřejmě patří. To se také říká. Je to obvyklé, stejně jako je obvyklé, že lékař na podobné potíže nabídne léky na podporu erekce. První a vyzkoušená volba. Jinak celkem nic.  S tím jsem se pro začátek odmítl smířit. Na chemii je času vždycky dost. Nemám vysoký krevní tlak, ani přespříliš špatného cholesterolu a nadváhu jen mírnou. K tomu, že potížím s erekcí může pomoci rázová vlna, jsem se dopracoval až usilovným pátráním na internetu. Moc odborných poznatků nebo dokonce vědeckých studií nenajdete. Nabídku léčby rázovou vlnou jsem u p. Mgr. Papouškové vyzkoušel nejprve na svém bolavém rameni. Zjistil jsem, že je výbornou fyzioterapeutkou, své práci rozhodně rozumí. Od “první kúry” rázové vlny na potíže s erekcí uplynul téměř rok. Výsledek je stále velmi dobrý. Prostě potíže nemám. Proč by je tedy měl mít muž mnohem mladší? ” Jaroslav B.

10. Opravdu to není nějaké šarlatánství?

Aplikace fokusované rázové vlny patří k nejmodernějším formám léčby nejen při erektilní dysfunkci. Využíváme rázovou vlnu i léčbě úponových bolestí, zánětlivých stavů, v pooperační péči.

Využití rázové vlny při problémech s erekcí zmiňují odborné urologické časopisy již více než 10 let. Pokud vás tato problematika zajímá, podívejte se na přiložené zdroje.

    • Gruenwald I, Appel B, Kitrey ND, Vardi Y. Shockwave treatment of erectile dysfunction. Ther Adv Urol. 2013 Apr;5(2):95-9
    • Vardi Y, Appel B, Jacob G, Massarwi O, Gruenwald I. Can low-intensity extracorporeal shockwave therapy improve erectile function? A 6-month follow-up pilot study in patients with organic erectile dysfunction. Eur Urol. 2010 Aug;58(2):243-8
    • Kitrey ND, Vardi Y, Appel B, Shechter A, Massarwi O, Abu-Ghanem Y, Gruenwald I. Low Intensity Shock Wave Treatment for Erectile Dysfunction-How Long Does the Effect Last? J Urol. 2018 Jul;200(1):167-170